Fabiański zagrał po raz drugi w tym sezonie, a był to zarazem jego szósty występ w LM. Trener Arsene Wenger dał mu szansę, ponieważ podstawowy do tej pory bramkarz Kanonierów Hiszpan Manuel Almunia w ostatnim spotkaniu ligowym nabawił się kontuzji.

Polak wypadł dobrze, a w 84. minucie obronił rzut karny wykonywany przez pochodzącego z Brazylii Cleo. W pierwszej połowie piłkarz, który posiada już serbski paszport, pokonał go z jedenastki.

Rzutu karnego nie wykorzystał również Andriej Arszawin z Arsenalu, ale nie przeszkodziło to gościom w zwycięstwie, tym bardziej, że po czerwonej kartce dla Marco Javanovica mistrz Serbii od 56. minuty grał w osłabieniu.

W drugim meczu grupy H Sporting Braga uległ Szachtarowi Donieck 0:3. Ukraińska drużyna zanotowała drugie zwycięstwo w rozgrywkach, a debiutująca w LM drużyna portugalska po dwóch przegranych spotkaniach ma bilans bramkowy 0-9.

W podstawowym składzie AJ Auxerre na mecz z Realem Madryt (Jerzy Dudek na ławce) znalazł się nie narzekający w ostatnich dniach na kontuzję kolana Ireneusz Jeleń, a Dariusz Dudka. Zagrał poprawnie, ale nie uchronił francuskiego zespołu od porażki 0:1. Drugi z Polaków pojawił się na boisku od 46. minuty, ale nie był najlepiej dysponowany. W dwóch sytuacjach źle zachował się pod bramką rywali, a za kopnięcie piłki po gwizdku sędziego został ukarany żółtą kartką.

Auxerre przegrało po raz drugi w obecnej edycji, a z drugiego zwycięstwa cieszył się Real. W drugim meczu grupy G Ajax zremisował w Amsterdamie z Milanem 1:1. Gola dla gości zdobył Zlatan Ibrahimovic, który w holenderskim klubie przed laty rozpoczynał wielką karierę.

W grupie E dwa gole Bastiana Schweinsteigera, przy czym drugiego zdobył minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego, zapewniły wyjazdową wygraną Bayernowi Monachium z FC Basel 2:1. Poza tym Roma pokonała rumuński CFR Cluj 2:1.

W grupie F drugie zwycięstwa odniosły Spartka Moskwa (3:0 z Żyliną) oraz Chelsea Londyn, która pokonała Olympique Marsylia 2:0.

Pozostałe osiem spotkań 2. kolejki (grupy A-D) - w środę.