Niespełna miesiąc temu Mourinho zaapelował do byłego piłkarza Realu, aby bardziej zaangażował się we współpracę z zespołem, a nie ograniczał się jedynie do roli doradcy prezydenta klubu Florentino Pereza. Francuz zapowiedział wówczas, że będzie pełnił rolę łącznika między piłkarzami a prezesem.

Reklama

"Zidane będzie służył radą prezydentowi Perezowi oraz trenerowi Mourinho we wszystkich sprawach dotyczących pierwszego zespołu. Oprócz swojej nowej funkcji przy okazji meczów Ligi Mistrzów będzie też regularnie podróżował z zespołem oraz uczestniczył w treningach, odprawach meczowych i innych spotkaniach z trenerem" - głosi komunikat na oficjalnej stronie "Królewskich".

Zidane był zawodnikiem Girondins Bordeaux, Juventusu i Realu. W tym ostatnim zespole występował w latach 2001-2006 i wygrał z nim Ligę Mistrzów (2002), a rok później mistrzostwo Hiszpanii. Po pięciu latach gry w Madrycie zakończył karierę.

Z reprezentacją Francji zdobył mistrzostwo świata w 1998 roku i mistrzostwo Europy dwa lata później. FIFA uznała go najlepszym piłkarzem świata w 1998, 2000 i 2003 roku.Reklama