Lech Poznań - Sporting Braga 1:0
Bramka: Rudnevs 72
Lech: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Arboleda, Gancarczyk - Kriwiec, Djurdjevic - Wilk (53. Kiełb), Stilic, Ślusarski (46. Możdżeń) - Rudnevs (84. Ubiparip)
Sporting: Artur - Miguel Garcia, Kaka, Rodriguez, Silvio - Custodio, Viana, Salino - Lima, Meyong (87. Mossoro), Helder Barbosa (68. Alan)

90+3. min. - Koniec meczu. Lech po przeciętnej grze wygrywa 1:0.

90. min. - Sędzia doliczył trzy minuty.

88. min. - Bosacki przerywa akcję Portugalczyków.

85. min. - Fantastyczny strzał Stilicia broni Artur.

84. min. - Zmiana w Lechu. Za Rudnevsa wchodzi Ubiparip.

83. min. - Drybling Kiełba kończy się stratą.

80. min. - Garcia fauluje Djurdjevicia.

79. min. - Arboleda powstrzymuje przed polem karnym Meyonga.

77. min. - Meyong przegrywa z Kikutem walkę w powietrzu.

74. min. - Viana w boczną siatki bramki Kotorowskiego.

72. min. - Gol!!! Prostopadłe podanie Kriwca do Rudnevsa i Łotysz w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza rywali. To jego piaty gol w Lidze Europejskiej.

70. min. - Arboleda poradził sobie z Meyongiem.

68. min. - Bosacki po rzucie wolnym strzela obok słupka.

66. min. - Rzut wolny dla Stilić... goście wybijają piłkę na rzut rożny. Kriwiec... zamieszanie, Djurdjević... goście wybijają piłkę.

62. min. - Lima łatwo ograł Gancarczyka. Dośrodkowanie piłkarza Sportingu wybił Bosacki.

61. min. - Po chwili ten sam zawodnik z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Lecha.

60. min. - Silvio traci piłkę na połowie "Kolejorza".

59. min. - Arboleda strzela głową obok słupka bramki rywali.

57. min. - Dośrodkowanie w pole karne Lecha przecina Gancarczyk i zagrywa piłkę głową do Kotorowskiego.

55. min. - Arboleda w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg rozpędzonego Limy.

53. min. - Zmiana w Lechu. Kiełb zmienia Wilka.

52. min. - Zamieszanie w polu karnym gości. Piłka wychodzi za boisko.

51. min. - Kotorowski broni strzał Meyonga.

50. min. - Stilić minął trzech rywali, ale czwarty zabrał mu piłkę.

48. min. - Rudnevs faulowany na środku boiska.

47. min. - Meyong na spalonym.

46. min. - Drugą połowę rozpoczęli lechici. W przerwie Ślusarskiego zmienił Możdźeń.

45+1. min. - Koniec pierwszej połowy. Lech na razie rozczarowuje. Więcej z gry mają goście. "Kolejorz" to, że nie stracił gola zawdzięcza Kotorowskiemu.

44. min. - Szybka akcja Lecha kończy się zł podaniem Kriwca.

43. min. - Braga gra w "10". Kontuzjowany Silvio jest opatrywany poza boiskiem.

41. min. - Rzut rożny dla Lecha. Kriwiec dośrodkowuje w ręce Artura

40. min. - Kikut wyprzedził Barbosę i przerywa akcję gości.

39. min. - Żółta kartka dla Stilicia za niebezpieczne zagranie.

37. min. - Kaka fauluje Stilicia na własnej połowie.

35. min. - Wilk przerywa groźną akcję Portugalczyków.

33. min. - Rudnevs sprytnie strzela, ale goście mają szczęście i piłka nie wpada do ich bramki.

32. min. - Do okazja dla Lecha. "Kolejorz" ma rzut wolny z 20. metrów. Stilić... rykoszet i rzut rożny.

30. min. - Kikut traci piłkę w polu karnym Sportingu.

29. min. - Niepilnowany Custodio uderza głową obok słupka.

28. min. - Stilić dośrodkowuje prosto w ręce golkipera rywali.

26. min. - Arboleda przypadkowo uderza w twarz Meyonga. Portugalczyk leży na murawie. Po chwili się podnosi.

24. min. - Po rzucie rożnym Kikut uderza głową nad bramką Artura.

23. min. - Sporting jak na razie ma widoczną przewagę.

21. min. - Żółta kartka dla Wilka. Okazja dla gości. Lima z 25. metrów strzela obok bramki Kotorowskiego.

20. min. - Kolejny rzut wolny dla Sportingu. Z prawej strony pola karnego dośrodkowuje Lima. Arboleda wybija piłkę.

17. min. - Kaka gubi futbolówkę, aut dla Lecha.

16. min. - Kotorowski fantastycznie broni strzał Limy.

14. min. - Rudnevs dośrodkowuje z prawej strony. Piłka pada łupem obrońców Sportingu.

13. min. - Kiwiec uderza obok prawego słupka bramki Artura.

12. min. - Ładna akcja Lecha. Stilić podał w "uliczkę" do Ślusarskiego, a ten wywalczył rzut rożny.

11. min. - Faul Arboledy. Rzut wolny dla Sportingu. Viana źle uderza piłkę.

8. min. - Na śliskiej murawie obie drużyny mają kłopoty z opanowaniem piłki. Dlatego mnożą się straty w środkowej części boiska.

6. min. - Rzut rożny dla Lecha. Faul Bosackiego i piłka dla Portugalczyków.

5. min. - Znów goście. Dośrodkowanie na 11. metr. Tam jednak nie było żadnego z piłkarzy rywali.

4. min. - Barbosa przedzierał się w polu karnym, ale został powstrzymany.

2. min. - Pierwsza akcja Portugalczyków. Rzut rożny, Kaka trafia w boczną siatkę.

1. min. - Mecz rozpoczęli goście. Pogoda nie rozpieszcza piłkarzy. Mróz i padający śnieg na pewno nie będzie ułatwiał gry.

Lech: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Arboleda, Gancarczyk - Kriwiec, Djurdjevic - Wilk, Stilic, Ślusarski - Rudnevs

Sporting: Artur - Miguel Garcia, Kaka, Rodriguez, Silvio - Custodio, Viana, Salino - Lima, Meyong, Helder Barbosa

Przed meczem:

W starciu mistrzów Polski (aktualnie 11. miejsce w tabeli Ekstraklasy) z wicemistrzami Portugalii (aktualnie 6. miejsce w tabeli Liga Zon Sagres) trudno wskazać faworyta. Obie drużyny mają na swoim koncie wzloty i upadki w tegorocznych europejskich rozgrywkach, obie średnio spisują się w lidze.

Mecz obejrzy 29 tys., zamiast 43 tys. poznańskich kibiców, to efekt kary nałożonej przez UEFA. Wiele do życzenia pozostawia również murawa na Stadionie Miejskim w Poznaniu.