W meczu w Poznaniu jedyna bramka padła w 72. minucie po strzale Łotysza Artjomsa Rudnevsa, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Spotkanie toczone było w ciężkich warunkach - przy padającym śniegu.

Szansę awansu do 1/8 finału LE pogrzebał praktycznie Anderlecht. Piłkarze z Brukseli przegrali u siebie z Ajaksem 0:3, a polski obrońca gospodarzy Marcin Wasilewski (rozegrał całe spotkanie) nie wykorzystał w 55. minucie rzutu karnego.

Niespodzianką jest porażka Rubina Kazań - mistrza Rosji z 2009 i 2010 roku - u siebie z Twente Enschede 0:2. Pod koniec stycznia z zespołu z Kazania odszedł pomocnik reprezentacji Polski Rafał Murawski (wrócił do Lecha).

Pierwszy mecz pierwszej serii 1/16 finału LE odbył się już we wtorek. Aris Saloniki zremisował u siebie z Manchesterem City 0:0.