"Zbiórka nastąpi 1 czerwca w Warszawie. Następnie przeniesiemy się poza stolicę. Na 90 procent do bazy hotelowej w Józefowie, natomiast treningi planujemy w Sulejówku. Nie chodzi o to, żeby odizolować reprezentację. Chcemy po prostu sprawdzić bazę w Józefowie, która wraz z ośrodkiem w Sulejówku będzie jednym z centrów pobytowych podczas Euro 2012" - powiedział Konrad Paśniewski.

Reklama

Tradycyjne miejsce zgrupowań kadrowiczów w stolicy, czyli hotel Sheraton, tym razem zostanie prawdopodobnie zajęty przed Argentyńczyków.

4 czerwca podopieczni Franciszka Smudy przeprowadzą trening na stadionie przy Łazienkowskiej, gdzie dzień później zmierzą się z Argentyną.

Rywale biało-czerwonych zagrają w rezerwowym składzie, opartym głównie na młodych zawodnikach występujących w Europie. Jednym z nich jest pomocnik Legii Alejandro Cabral.

Zabraknie większości gwiazd kadry Argentyny, m.in. Leo Messiego, Gonzalo Higuaina, Carlosa Teveza, Javiera Mascherano, Maxi Rodrigueza, Sergio Aguero, Evera Banegi, Diego Milito i Gabriela Heinze.

Po meczu z Argentyńczykami biało-czerwoni przeniosą się do Gdańska, gdzie 9 czerwca - na otwarcie stadionu PGE Arena - zmierzą się z Francją.

"Wszystko wskazuje na to, że będziemy trenować przy ul. Traugutta (obecny stadion Lechii - PAP). Nazwiska piłkarzy powołanych na najbliższe mecze kadry ogłosimy, zgodnie z przepisami, dwa tygodnie przed pierwszym spotkaniem" - dodał dyrektor reprezentacji.

Skład kadry nie jest jeszcze do końca ustalony. Ostateczne decyzje zapadną po dwóch najbliższych kolejkach polskiej ekstraklasy.