"Głowackiego i Sadloka na pewno zabraknie w najbliższych meczach reprezentacji. Na 99 procent szansę otrzyma Krychowiak (z drugoligowego Stade Reims - PAP), powołany wcześniej do kadry U-20 trenera Stefana Majewskiego. Mieliśmy jednak ustalenia, że w razie potrzeby nastąpią +przesunięcia+ z tej drużyny do pierwszej reprezentacji" - powiedział PAP asystent Smudy Hubert Małowiejski.

Reklama

Jak dodał, drugie wolne miejsce zajmie prawdopodobnie Wawrzyniak. "Wypadł nam lewy obrońca, więc poszukujemy piłkarza na tę pozycję. Zawodnik warszawskiej Legii jest najbliżej powołania, ale oficjalne potwierdzenie nastąpi po niedzielnej kolejce ligowej. Mamy nadzieję, że żaden z piłkarzy nie dozna w weekend kontuzji" - dodał trener Małowiejski.

Pod znakiem zapytania stoi występ w spotkaniu z Argentyną Ludovika Obraniaka. Żona piłkarza Lille spodziewa się dziecka, termin porodu wyznaczono na przełom maja i czerwca.

"Jesteśmy w stałym kontakcie z Obraniakiem. Z tego co wiem, nie będzie problemu z kompromisem. Piłkarz dotrze do nas prawdopodobnie dwa-trzy dni po rozpoczęciu zgrupowania" - zakończył asystent selekcjonera.