"Cieszymy się, że już jako uczestnik Euro 2012 możemy poczuć w Gdańsku przedsmak atmosfery turnieju finałowego, +zaczerpnąć tutejszego powietrza+. Dla niektórych moich piłkarzy to mecz szczególny, przecież Miroslav Klose i Lukas Podolski mają polskie korzenie. Jeśli chodzi o skład, to jeszcze wszystkie decyzje nie zapadły. Np. Klose zagra od początku, natomiast nie wiem, czy podobnie będzie z Podolskim" - powiedział selekcjoner reprezentacji gości.

Reklama

W miniony piątek Niemcy rozgromili Austrię 6:2 i jako pierwsi z eliminacji awansowali do finałów Euro 2012. To może sprawić, że trudno będzie im skoncentrować się na towarzyskim meczu w Gdańsku.

"Oczywiście nie zawsze jest możliwe, żeby taką wielką koncentrację podtrzymać przez kilka kolejnych dni. Staramy się jednak to robić i jak najlepiej przygotować do wtorkowego spotkania. Wówczas zobaczymy zestawienie reprezentacji Niemiec, które będzie inne niż zwykle. Może padnie mniej goli niż w ostatnich spotkaniach, ale na pewno motywacja u moich piłkarzy będzie duża. Zapewniam, że traktujemy ten mecz poważnie" - podkreślił Loew.

Wiadomo jednak, że Niemcy wystąpią we wtorek w mocno osłabionym składzie. Kontuzje wyeliminowały m.in. Samiego Khedirę i najlepszego strzelca Bundesligi Mario Gomeza, z kolei Mesut Oezil, Bastian Schweinsteiger i Manuel Neuer otrzymali od trenera wolne, aby zregenerować siły. Na dodatek w poniedziałek Loew poinformował, że z powodu kontuzji zabraknie podstawowego obrońcy reprezentacji i Bayernu Holgera Badstubera.

Przed poniedziałkowym wieczornym treningiem reprezentacji gości na stadionie PGE Arena powtórzono informację sprzed kilku godzin, że Niemcy wybrali sobie jako bazę na Euro 2012 hotel Dwór Oliwski w Gdańsku.

"Zakochaliśmy się w tym ośrodku od pierwszego wejrzenia. W ogóle bardzo dobrze czujemy się w Polsce, w Gdańsku. Zostaliśmy np. bardzo miło przyjęci podczas pierwszej dzisiejszej konferencji, za co dziękuję. Na znak radości, że spotykamy się w Gdańsku, a za rok tutaj zamieszkamy, zagramy teraz ze szczególnym napisem na koszulkach ("cieszymy się na Euro 2012" - PAP). Zresztą to hasło towarzyszy nam również w czasie podróży, zostało umieszczone m.in. na autokarze. Oczywiście cieszymy się, że możemy zagrać na tym pięknym stadionie. Na razie widziałem go z zewnątrz, przypomina mi trochę obiekt Allianz Arena w Monachium" - zakończył Loew.