Zawieszenie Portugalczyka nie oznacza jednak jego absencji w najbliższych meczach ligowych. Kara obejmować będzie tylko przyszłe spotkania w Superpucharze.

Reklama

W końcowych momentach drugiego starcia o Superpuchar Hiszpanii (pierwsze zakończyło się remisem 2:2), po brutalnym faulu piłkarza Królewskich - Marcelo na wracającym do Barcelony po kilkuletnim pobycie w Arsenalu Londyn Cescu Fabregasie, na murawie doszło do przepychanek. Telewizyjne powtórki uchwyciły moment, w którym 49-letni Mourinho podchodzi do członka sztabu szkoleniowego Blaugrany Tito Villanovy i wkłada mu palec do oka. Na ujęciach widać także reakcję zaatakowanego, który w rewanżu uderzył "The Special One" w głowę.

Hiszpańska federacja ukarała również drugiego z uczestników incydentu - Villanovę. Asystent Josepa Guardioli został zdyskwalifikowany na jeden mecz oraz nałożono na niego grzywnę w wysokości 600 euro. Podobnie jak w przypadku Mourinho, zawieszenie będzie obejmować tylko starcie w rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii.