"Podobnie jak lekarze w Polsce, także i ten w Izraelu stwierdził, że Maor nie potrzebuje operacji. Oznacza to, że Melikson może wrócić do treningów, co zresztą już robi, a za około 4 do 6 tygodni będzie gotowy do gry" - poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony krakowskiego klubu trener wiślaków Robert Maaskant.

Reklama

Zawodnik doznał urazu stopy w spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy Wisły Kraków z Ruchem Chorzów.

W czwartek o godz. 19 piłkarze Wisły rozegrają trzecie spotkanie fazy grupowej Ligi Europejskiej. Na swoim stadionie zmierzą się z Fulham Londyn. Oprócz Meliksona w krakowskim zespole na pewno nie zagra Gordan Bunoza i Patryk Małecki. Pod znakiem zapytanie stoją też występy Radosława Sobolewskiego i Marko Jovanovicia.

Na początku drugiej połowy sobotniego, ligowego meczu Wisły z Jagiellonią Białystok Bunoza, po starciu na swoim polu karnych, na noszach został zniesiony poza boisko. Według pierwszych informacji złamał nogę, ale na szczęście tak się nie stało.

Według ostatecznej diagnozy, którą ogłoszono we wtorek, ma uszkodzenie więzadłowo-więzozrostowe. Według nieoficjalnych informacji rehabilitacja zawodnika potrwa około trzech tygodni.

Po dwóch kolejkach spotkań krakowianie w gr. K Ligi Europejskiej zajmują ostanie, czwarte miejsce. Na razie nie zdobyli żadnego punktu. Do tej pory przegrali u siebie z Odense BK (1:3) i na wyjeździe z Twente Enschede (1:4).