W piśmie zawodnicy podkreślili, że wsparcie ze strony fanów będzie im bardzo potrzebne dla "osiągnięcia oczekiwanego przez wszystkich zwycięstwa". "Pragniemy zapewnić w tym szczególnym dniu, jakim jest Święto Niepodległości, o naszym głębokim szacunku dla barw narodowych. Dla każdego z nas możliwość reprezentowania Polski jest wielkim zaszczytem" - napisano w oświadczeniu.

Reklama

Piłkarze zaznaczyli, że za swój patriotyczny obowiązek uważają jak najlepsze reprezentowanie kraju "poprzez występy w biało-czerwonych barwach oraz codzienną pracę i zaangażowanie w doskonalenie swoich umiejętności na treningach".

"Jako zawodnicy, profesjonalnie podchodzący do swoich obowiązków, nie odnosimy się do decyzji o charakterze marketingowym i biznesowym, podejmowanych w Polskim Związku Piłki Nożnej na innych poziomach organizacyjnych" - czytamy w piśmie.

Zawodnicy przyznali, że ich rolą jako reprezentantów Polski jest "gra na boisku na możliwie najwyższym poziomie i realizacja wszystkich stawianych nam celów sportowych". "Do realizacji tych celów potrzebujemy jednak waszego wsparcia. Pokażcie dzisiaj, że Polscy kibice są najlepsi na świecie" - podkreślono w oświadczeniu.

Reprezentacja Polski zmierzy się z Włochami w piątek o godz. 20.45 we Wrocławiu. Drużyna trenera Franciszka Smudy po raz pierwszy wystąpi w kontrowersyjnych koszulkach, bez godła narodowego.