Dziennik Gazeta Prawana logo

Jan Tomaszewski: PZPN teraz będzie podlizywał się kibicom

16 listopada 2011, 21:35
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jan Tomaszewski: PZPN teraz będzie podlizywał się kibicom
Newspix
Były piłkarz reprezentacji Polski, obecnie poseł PiS Jan Tomaszewski uważa, że PZPN przywróci wkrótce orzełka na koszulkach drużyny narodowej, ponieważ... nie ma innego wyjścia. Jak dodał słynny w przeszłości bramkarz, związek "chwyta się brzytwy".

Na nowych koszulkach reprezentacji Polski przed Euro-2012 znalazły się loga PZPN oraz producenta strojów - firmy Nike. Zabrakło natomiast tradycyjnej naszywki z orzełkiem.

Usunięcie godła narodowego wywołało powszechne oburzenie wśród kibiców i ekspertów. W środę PZPN poinformował, że na jednym z najbliższych posiedzeń zarząd związku zadecyduje, jak rozwiązać sytuację związaną z brakiem orzełka na koszulkach.

"PZPN widzi, że to już jego końcówka. Nie ma innego wyjścia, musi przywrócić orzełka, bo w przeciwnym razie sam zostanie +przewrócony+. Jak tonący chwyta się brzytwy. Teraz związek będzie robił wszystko, aby podlizać się kibicom. Przykładem jest Smuda, który podczas meczu z Węgrami był w kurtce z orzełkiem" - powiedział PAP Tomaszewski.

Wszystko wskazuje na to, że zarząd PZPN omówi sprawę orzełka w przyszłym tygodniu - 24 listopada.

"PZPN na najbliższym posiedzeniu powinien nie tylko przywrócić orzełka, ale również podjąć decyzję o samorozwiązaniu. Przecież brak godła narodowego na koszulkach piłkarzy to tylko kropla, która przelała czarę goryczy" - podkreślił były reprezentant Polski, który jako poseł zamierza przeciwstawić się PZPN.

"W czwartek prawdopodobnie ukonstytuuje się sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Warto stworzyć ponadpartyjne porozumienie, również z udziałem Michela Platiniego (prezydenta UEFA - PAP), które wprowadzi komisarza do PZPN. Nie chcę, aby panowie Lato i Smuda kompromitowali nas podczas mistrzostw Europy. Proponuję, by tymczasowym komisarzem został Zbigniew Boniek" - zakończył Tomaszewski.

W kontrowersyjnych strojach biało-czerwoni wystąpili już w dwóch towarzyskich spotkaniach - 11 listopada z Włochami we Wrocławiu (0:2) i cztery dni później z Węgrami w Poznaniu (2:1).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj