W piątek Komisja Techniczna PZPN wybrała kandydatury trzech trenerów. Każdy z tej trójki przedstawił już swoją wizję prowadzenia kadry, dlatego zarząd wyboru dokona już tylko w swoim gronie - poinformowała PAP rzeczniczka piłkarskiej centrali Agnieszka Olejkowska.

Reklama

Po zakończeniu obrad odbędzie się konferencja prasowa z udziałem m.in. prezesa Grzegorza Laty, który cztery dni temu zdecydował, że będzie ubiegał się o reelekcję w październikowych wyborach.

Dotychczasowy trener Franciszek Smuda ma umowę do końca sierpnia, ale nieudany występ na mistrzostwach Europy sprawił, że nie zostanie ona przedłużona. Według nieoficjalnych informacji głównym kandydatem do zastąpienia go jest obecny szkoleniowiec Ruchu Chorzów Waldemar Fornalik.

Biało-czerwoni po remisach z Grecją 1:1 i Rosją 1:1 oraz porażce z Czechami 0:1 odpadli z Euro 2012 po fazie grupowej. Smuda już wcześniej zapowiedział, że w razie braku awansu do ćwierćfinału przestanie pracować z drużyną narodową.

Jego następca będzie miał niewiele ponad miesiąc na zbudowanie zespołu, bowiem już 15 sierpnia Polska zagra towarzysko z Estonią. Z kolei inauguracja eliminacji MŚ-2014 nastąpi 7 września w Podgoricy - rywalem będzie Czarnogóra.