18-latek strzelił gole w dwóch pierwszych kolejkach nowego sezonu Ekstraklasy. Do siatki trafił też w Pucharze Polski. Od razu pojawiły się głosy, że utalentowanym napastnikiem Górnia powinien zainteresować się selekcjoner reprezentacji Polski. Waldemar Fornalik od początku swojej kadencji zapowiadał, że będzie bacznie śledził rozgrywki rodzimej ligi i dawał szansę wyróżniającym się piłkarzom. Czy wśród nich będzie Milik?

Reklama

Rośnie nam konkurent dla Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski, choć na razie to melodia przyszłości. Ale już teraz fantastycznie gra głową, potrafi się utrzymać przy piłce, ma ciekawy drybling i przy tym jest bardzo szybki. Wróżę mu wielką karierę - mówi Tomasz Hajto.

Wątpliwości o co do tego, że już teraz Milik powinien trafić do kadry nie ma Andrzej Iwan. Gdy pojawia się perełka, trzeba ją oswajać z reprezentacją. Pamiętam, że sam jeździłem na zgrupowania wiedząc, że i tak nie zagram. To samo Waldek powinien zrobić z Milikiem - podpowiada selekcjonerowi na łamach "Przeglądu Sportowego" były reprezentant Polski.