Wszyscy zawodnicy są w treningu, choć jest on zindywidualizowany w zależności od natężenia ostatnio rozegranych meczów. Wyjątkiem jest Robert Lewandowski, który we wtorek i środę trenował indywidualnie i nie weźmie udziału w popołudniowych zajęciach na boisku. Ma to związek z dużym natężeniem meczów jakie rozegrał ostatnio, nie ma żadnych problemów zdrowotnych – przekazał Małowiejski.

Reklama

Podopieczni Adama Nawałki w Warszawie przygotowują się do meczów z Danią i Armenią w eliminacjach mistrzostw świata 2018.

Nie wiemy, czy Duńczycy zagrają przeciwko nam otwarty futbol. Jesteśmy przygotowani na różne warianty gry rywali i znamy ich słabe oraz mocne strony. To przede wszystkim bardzo silna i dobrze zorganizowana drużyna, która potrafi skutecznie atakować – w ostatnich czterech meczach strzeliła 12 goli. Ten zespół potrafi także skutecznie się bronić – ocenił szef banku.

W reprezentacji Danii najlepszym obecnie piłkarzem jest pomocnik Tottenhamu Hotspur Christian Eriksen.

W tej drużynie są zawodnicy występujący na co dzień w ligach angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej czy holenderskiej. Pięciu przyleci do nas z zespołu FC Kopenhaga, który dobrze radzi sobie w Lidze Mistrzów. Reprezentację Danii darzymy szacunkiem, ale zdajemy sobie sprawę z naszych atutów. Będziemy przygotowani na różny rozwój wypadków – dodał Małowiejski.

Rywale preferują ustawienie z trójką środkowych obrońców.

Będę unikał szczegółów taktycznych. Mieliśmy ostatnio styczność z zespołami, które grały w tym ustawieniu, jak chociażby mecz z Irlandią Północną na Euro 2016. Drużyna Kazachstanu też prezentowała podobne ustawienie. Dlatego jesteśmy dobrze przygotowani pod względem taktyki meczowej do rywalizacji z Danią - podkreślił Małowiejski.

Piłkarze reprezentacji Polski mają zajęcia na boiskach Polonii Warszawa i KS ZWAR. W piątek odbędzie się oficjalny trening na PGE Narodowym, na którym w sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Danią, a trzy dni później z Armenią.

Po pierwszej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2018 Dania mająca trzy punkty prowadzi w grupie F. Polska po wyjazdowym remisie z Kazachstanem 2:2 jest na drugim miejscu. Oprócz biało-czerwonych po jednym punkcie mają również reprezentacje Kazachstanu, Czarnogóry i Rumunii. Z zerowym dorobkiem stawkę zamyka Armenia.