Michał dzisiaj odbędzie trening z zespołem i po tych zajęciach zdecydujemy, czy będzie brał udział w przygotowaniach do sobotniego meczu. Wszyscy pozostali piłkarze są do naszej dyspozycji - przyznał Nawałka podczas piątkowej konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie, po której jego podopieczni zaczęli trening.

Reklama

Szkoleniowiec nie ukrywa optymizmu przed meczem z Duńczykami.

Dyspozycja piłkarzy jest coraz lepsza. Mieliśmy bardzo udane przygotowania do spotkania z Danią. Zajęcia były zindywidualizowane. Chcieliśmy, aby piłkarze zregenerowali się po ostatnich ciężkich tygodniach, wielu z nich grało w ligach i europejskich pucharach. Ostateczne decyzje co do składu podejmiemy po dzisiejszym treningu - dodał.

W piątek w Warszawie padał deszcz. Jak powiedział rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Jakub Kwiatkowski, decyzja o tym, czy w czasie meczu dach nad stadionem będzie zasunięty zapadnie w sobotę przed południem (o godz. 10.30) na spotkaniu organizacyjnym z komisarzem FIFA.

Trzy dni po meczu z Danią polscy piłkarze zagrają w Warszawie kolejny mecz o punkty eliminacji mistrzostw świata - tym razem z Armenią. Biało-czerwoni na inaugurację zremisowali na wyjeździe z Kazachstanem 2:2.