Dziennik Gazeta Prawana logo

Kolejny wielki turniej piłkarski w Polsce? PZPN zastanawia się nad organizacją MŚ do lat 20

19 października 2017, 13:14
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek/Shutterstock
Prezes PZPN Zbigniew Boniek w czwartek podczas XVII Ogólnopolskiej Konferencji "Bezpieczny stadion" w Kielcach poinformował, że związek zastanawia się nad organizacją piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 w 2019 r.

"Mamy pewien projekt dotyczący 2019 roku, bo to będzie stulecie PZPN. Chcielibyśmy zobaczyć, czy uda nam się wystartować w rywalizacji o organizację mistrzostw świata U-20 w Polsce" - powiedział Boniek. Zaznaczył, że będzie w tej sprawie rozmawiał z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką, ponieważ "w tym projekcie musi pomóc państwo polskie, rząd, samorządy i wiele innych czynników".

"Notatka na stronie UEFA mówi jasno, że wstępną aplikację zgłosiły trzy kraje: Peru, Indie i Polska. Chcielibyśmy zorganizować tę imprezę u nas, natomiast czy nam się to uda dowiemy się koło maja-czerwca następnego roku. Wtedy będzie ok. roku czasu na organizację tego wydarzenia" - dodał.


Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Tematy: PZPNBoniek
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj