Polska rywalizację w Lidze Narodów zaczęła od obiecującego remisu w Bolonii z Włochami 1:1. W czwartek podopieczni trenera Jerzego Brzęczka co prawda przegrali z Portugalią 2:3, ale bezbramkowy remis w niedzielę z ekipą z Półwyspu Apenińskiego bardzo przybliżyłby ich do utrzymania.

Choć od początku zdecydowaną przewagę mieli goście, to biało-czerwoni blisko byli osiągnięcia takiego wyniku. Pogrążeni zostali dopiero w doliczonym przez sędziego czasie gry, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliskiej odległości Wojciecha Szczęsnego pokonał obrońca Cristiano Biraghi.

Rosji zwycięstwo dały gole Romana Neustaedtera i Denisa Czeryszewa. "Sborna" z siedmioma punktami prowadzi w grupie B2, a promocję zapewni jej remis 20 listopada na wyjeździe ze Szwecją albo brak zwycięstwa "Trzech Koron" trzy dni wcześniej w spotkaniu z Turcją.

W grupie C1 liderem został Izrael po wygranej z Albanią 2:0. W C4 natomiast prowadzenie utrzymała Serbia, która bezbramkowo zremisowała z Rumunią. O punkt wyprzedza Czarnogórę. Ta rozbiła na wyjeździe Litwę 4:1.

Nic nie zmieniło się w grupie D3. Wyspy Owcze zremisowały z Kosowem 1:1, a Azerbejdżan w takim samym stosunku z Maltą. Liderem jest Kosowo, ma o dwa punkty więcej od Azerbejdżanu.