O tym, że Odra nie zamierzała tanio sprzedawać skóry w meczu z faworyzowanym rywalem świadczyła akcja z drugiej minuty. Marcin Malinowski strzałem z dwudziestego piątego metra próbował omal nie zaskoczył Ivana Turiny. Bramkarz Lecha popisał się piękną paradą i wybił pewnie zmierzającą do bramki piłkę na rzut rożny.

Pięć minut później znowu bardzo gorąco było pod bramką gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Moskala, który potężnie uderzył z ostrego kąta. Na szczęście dla "Kolejorza" piłka przeleciał metr nad poprzeczką.

Odra zdominowała początek meczu, jednak Lech to klasowy zespół i wystarczyła jedna akcja i podopieczni Franciszka Smudy objęli prowadzenie. Szybką kontrę gości faulem powstrzymał Kowalczyk. Rzut wolny na bramkę pięknym strzałem w samo okienko zamienił Semir Stilić.

>>>Zobacz gol Stilicia

Bośniak potrafił trafić z ponad dwudziestu metrów, ale gdy po chwili przyszło mu dobijać strzał Rengifo z czterech metrów, fatalnie przestrzelił. Swoją szansę zmarnował też Robert Lewandowski i do przerwy Lech prowadził z Odrą tylko jendą bramką.

Po zmianie stron tempo gry "siadło". Podopieczni Smudy wyraźnie nie chcieli przemęczać się przed meczem z Deportivo La Coruna w Pucharze UEFA, a gospodarze nie nawet jeśli próbowali odwrócić losy meczu, to robili to bardzo nieporadnie.

Niedzielne mecze:

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:0

Żółta kartka: Radosław Majewski, Radek Mynar (Polonia) - Bartosz Ława (Arka)
Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 3 500.

Odra Wodzisław - Lech Poznań 0:1 (0:1)
Bramka: Semir Stilić (22)

Żółta kartka: Jacek Kowalczyk, Błażej Radler (Odra) - Ivan Turina, Manuel Arboleda (Lech)
Sędzia: Jacek Walczyński (Lublin). Widzów 3 500.

Inne wyniki: Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:0, Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:3, GKS Bełchatów - Górnik Zabrze 1:0, Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0, Polonia Bytom - Piast Gliwice 1:0, Śląsk Wrocław - ŁKS 3:0.