>>>Zobacz dwunastą bramkę Wichniarka w tym sezonie w Bundeslidze!

Dzięki bramce strzelonej Herthcie Wichniarek wyrównał swój rekord strzelonych goli w Bundeslidze w jednym sezonie. Tym razem "Wichniar" trafił do bramki po strzale głową.

Arminia przegrywała z Herthą od 14. minuty. Wichniarek zdobył gola jeszcze w pierwszej połowie, a dokładnie w 40. minucie spotkania. W drugiej części gry Polak grał mądrze, schodził na skrzydło, szukał pozycji do zdobycia kolejnej bramki.

Mecz zakończył się remisem 1:1, a wywalczony punkt jest dla Arminii bardzo ważny - drużyna Wichniarka za wszelką cenę chce się utrzymać w Bundeslidze, a Polak bardzo jej w tym pomaga. Na 18 bramek zdobytych przez Arminię w tym sezonie, "Król Artur" strzelił aż 12.

Szkoda tylko, że jego formy zupełnie nie docenia selekcjoner Leo Beenhakker, który już jakiś czas temu postawił na Wichniarku kreskę. Czyżby reprezentacja Polski mogła poszczycić się nadmiarem skutecznych napastników?