Podczas czwartkowej konferencji prasowej szef sportowego resortu skomentował nominację Ewy Pajor do Złotej Piłki - nagrody magazynu "France Football" dla najlepszej piłkarki świata w sezonie 2022/23.

Ewa Pajor jest jedną z najlepszych piłkarek na świecie, a ta nominacja jest tego potwierdzeniem. Wiemy, że kobieca piłka nożna bardzo mocno się rozwija, chcemy, żeby w Polsce też się intensywnie rozwijała jak w wielu innych krajach Europy. W tym celu, z tego co już wiemy, Polski Związek Piłki Nożnej stara się o organizację jednej z wielkich imprez kobiecych. Ja oczywiście kibicuję wszystkim polskim piłkarkom. Szanse są duże, natomiast bądźmy świadomi tego, że sama nominacja jest już wielkim wyróżnieniem i myślę, że będzie stanowiła bardzo duży impuls do dalszego rozwoju kobiecej piłki nożnej w Polsce - ocenił Bortniczuk.

Reklama

W czwartkowy wieczór ważne spotkanie w grupie E eliminacji mistrzostw Europy rozegrają polscy piłkarze. Minister sportu i turystyki zwrócił uwagę, że jest to starcie, które podopieczni trenera Fernando Santosa muszą wygrać.

Potrzebujemy dziewięciu punktów w trzech najbliższych meczach. Myślę, że trzy punkty z Wyspami Owczymi to jest absolutny obowiązek. Nikt nie wyobraża sobie, że w tym meczu mógłby paść inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo polskiej reprezentacji. Później czeka ją znacznie trudniejsze spotkanie z Albanią na wyjeździe i u siebie z Mołdawią. Aby wrócić na poważnie do walki o pierwsze miejsce w grupie potrzebujemy w tych trzech starciach dziewięciu punktów - podkreślił szef polskiego sportu.

Biało-czerwoni o godz. 20.45 podejmą Wyspy Owcze na stołecznym stadionie PGE Narodowym.