Pierwsza połowa meczu

W piątkowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Wartę Poznań 3:0.

Zabrzanie objęli prowadzenie w 28. minucie. Po dalekim przerzucie Lukasa Podolskiego piłka trafiła do Bogdana Tiru, który stojąc niedaleko swojego pola karnego, źle ją przyjął. Skorzystał na tym, będący niedaleko Daisuke Yokota. Przejął piłkę i wykorzystując fakt, że za daleko z bramki wyszedł Adrian Lis, zdobył gola.

W pierwszej połowie Warta najbliższa zdobycia gola była jeszcze przy wyniku 0:0. W 16. min groźnie z ok. 30 m uderzył Konrad Matuszewski, ale niecelnie.

Druga połowa meczu

Fani Górnika nie musieli długo czekać, aby po rozpoczęciu drugiej połowy cieszyć się ze zdobycia gola przez swoją drużynę. W 47. min dobrym, prostopadłym podaniem popisał się Yokota. Piłka trafiła do Adriana Kapralika, który mając przed sobą tylko bramkarza bez problemu go pokonał.

W 63. min powinno być 3:0, ale kontry Górnika nie potrafili dobrze skończyć Kapralik ani Kamil Lukoszek.

W 90. min ładnie z rzutu wolnego strzelił Lawrence Ennali, ale Lis zdołał odbić piłkę, po czym jeden z obrońców Warty wybił ją na aut. Po jego rozegraniu szybko akcja wróciła w pole karne zespołu ze stolicy Wielkopolski. Piłka trafiła do Podolskiego, który będąc na czystej pozycji nie zmarnował okazji, by przypieczętować zwycięstwo Górnika.

Trzeci gol dla drużyny Górnika:

Chociaż Warta nie miała już szans nawet na remis, ruszyła jeszcze do ataku. W piątej minucie doliczonego czasu gry wykonywała rzut wolny z ok. 20 m od bramki Górnika. Groźnie strzelił Jakub Kiełb, ale Dianiel Bielica wybił piłkę na róg, po czym sędzia zakończył spotkanie.

W 31. min mecz został przerwany niemal na osiem minut z powodu odpalenia przez kibiców środków pirotechnicznych. Skutkiem była bardzo ograniczona widoczność na boisku.

Przez meczem w okolicach stadionu, w związku z jubileuszem 75-lecia powstania Górnika, zorganizowano pokaz sztucznych ogni. Odpalono je tuż przez pierwszym gwizdkiem sędziego.

Podsumowanie spotkania

Górnik Zabrze - Warta Poznań 3:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Daisuke Yokota (28), 2:0 Adrian Kapralik (47), 3:0 Lukas Podolski (90+1).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Daisuke Yokota, Kryspin Szcześniak, Adrian Kapralik. Warta Poznań: Bogdan Tiru.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów 11 987.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Kamil Lukoszek - Daisuke Yokota, Dani Pacheco (60. Szymon Czyż), Lukas Podolski, Damian Rasak (86. Filipe Nascimento), Lawrence Ennali - Adrian Kapralik (86. Sebastian Musiolik).

Warta Poznań: Adrian Lis - Jakub Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru (70. Stefan Savic), Konrad Matuszewski (60. Jakub Kiełb) - Filip Borowski (60. Dario Vizinger), Maciej Żurawski, Mateusz Kupczak, Miguel Luis (70. Niilo Maenpaa), Tomas Prikryl (79. Dimitris Stavropoulos) - Marton Eppel.