Przebieg meczu

Wciąż ma punkt straty do Interu Mediolan.

Turyńczycy prowadzili po golu Federico Chiesy z rzutu karnego w 28. minucie, ale na początku drugiej połowy Szczęsnego z bliska pokonał Islandczyk Albert Gudmundsson (48. min), doprowadzając do remisu.

Polski bramkarz rozegrał cały mecz, a Milik pojawił się na boisku w 68. minucie. Chwilę później zobaczył żółtą kartkę. Rezerwowym gospodarzy był Filip Jagiełło.

Sytuacja w tabeli

Juventus stracił punkty na tym stadionie po raz drugi z rzędu. W maju, pod koniec poprzedniego sezonu, przegrał tam 1:2.

Po 16 meczach "Stara Dama" ma 37 punktów. Prowadzi Inter Mediolan, który przed swoim spotkaniem tej kolejki - w niedzielę z Lazio w Rzymie - ma o jeden więcej. Trzeci AC Milan traci do lokalnego rywala dziewięć i w tym roku kalendarzowym na pewno go już nie dogoni.

Juventus jest niepokonany od 23 września, kiedy niespodziewanie uległ na wyjeździe Sassuolo 2:4. Od czasu tej jedynej w tym sezonie porażki bilans turyńczyków to osiem zwycięstw i trzy remisy.