Gol i asysta Salaha

Do przerwy Liverpool prowadził po golu Mohameda Salaha, który w 29. minucie wykorzystał rzut karny.

Chelsea wyrównała w 48. dzięki trafieniu Nicolasa Jacksona, ale już trzy minuty później bramkę dla gospodarzy zdobył Curtis Jones. Salah tym razem popisał się asystą.

Haaland się zaciął

W innym meczu broniący tytułu Manchester City wygrał na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 2:1.

"The Citizens" natomiast z wielkim trudem pokonali zamykające tabelę "Wilki". Zaczęło się sensacyjnie, bo już w siódmej minucie prowadzenie Wolverhampton dał Jorgen Strand Larsen. Do remisu w 33. doprowadził Josko Gvardiol, a zwycięstwo dopiero w piątej doliczonej przez sędziego minucie zapewnił gościom John Stones.

To był trzeci z rzędu mecz Erlinga Haalanda w Premier League bez gola. W pierwszych pięciu norweski snajper z Manchesteru zdobył aż dziesięć.

Liverpool ma punkt przewagi

W tabeli Liverpool ma punkt więcej od Manchesteru City. Cztery tracą do lidera Arsenalu Londyn Jakuba Kiwiora i Aston Villa Matty'ego Casha.

W sobotę "Kanonierzy" przegrali na wyjeździe z Bournemouth 0:2, natomiast Aston Villa w Londynie pokonała Fulham 3:1.