To pierwsza porażka Barcelony w LM od dziesięciu spotkań. Już w drugiej minucie goście objęli prowadzenie po strzale z dystansu Aleksandra Riazancewa. W 48. minucie wyrównał Zlatan Ibrahimovic, ale w 73. trafienie Gokdeniza Karadeniza dało Rubinowi sensacyjne zwycięstwo.

W końcówce Barca miała przygniatającą przewagę; nie była jednak w stanie doprowadzić do remisu - Ibrahimovic trafił w poprzeczkę, Yaya Toure w słupek, świetnej okazji nie wykorzystał też Xavi. W rosyjskim zespole od 43. minucie grał Rafał Murawski.

Do niespodzianki doszło także na San Siro, gdzie Inter stracił punkty w meczu z Dynamem. To trzeci remis gospodarzy, którzy zajmują ostatnie miejsce w tej bardzo wyrównanej grupie. Na półmetku o jeden punkt wyprzedzają go pozostałe trzy zespoły.

W grupie E z kompletem zwycięstw prowadzi Olympique Lyon, który pokonał na wyjeździe Liverpool. Gospodarze prowadzili po bramce Yossiego Benayouna w 41. minucie, ale druga połowa należała do Olympique - trafienia Maxime'a Gonalonsa i Cesara Delgado w doliczonym czasie gry zapewniły Francuzom zwycięstwo. W 25. minucie z powodu urazu boisko opuścił powracający do gry po kontuzji pomocnik Liverpoolu Steven Gerrard. To czwarta z rzędu porażka Liverpoolu - w lidze i LM - dlatego kibice żegnali swój zespół gwizdami.

W drugim meczu Fiorentina pokonała na Węgrzech VSC Debreczyn 4:3. Dwie bramki dla gości zdobył Adrian Mutu.

W grupie G Glasgow Rangers wysoko przegrał z Unireą Urziceni 1:4 (1:1). To pierwsze zwycięstwo rumuńskiego zespołu w europejskich pucharach. Aż trzy bramki w tym meczu padły po strzałach samobójczych - dwa były dziełem piłkarzy Rangers, a jeden Unirei. Na domiar złego dla gospodarzy Steven Davis nie wykorzystał rzutu karnego.

W tabeli z kompletem zwycięstw prowadzi FC Sevilla. We wtorek hiszpański zespół wygrał w Stuttgarcie z miejscowym VfB 3:1.

W grupie H drugie zwycięstwo odniósł Olympiakos Pireus Michała Żewłakowa. Tym razem grecki pokonał u siebie Standard Liege, a polski obrońca rozegrał cały mecz. W tabeli prowadzi jednak mający jeden punkt więcej Arsenal Londyn, który zremisował z AZ Alkmaar 1:1.

Sprawdź wyniki:

Grupa E:

VSC Debreczyn - Fiorentina 3:4 (2:4)

Bramki: dla Debreczyna - Peter Czvitkovics (2), Gergely Rudolf (28), Adamo Coulibaly (88);
dla Fiorentiny - Adrian Mutu dwie (6, 20), Alberto Gilardino (10), Mario Santana (37).

FC Liverpool - Olympique Lyon 1:2 (1:0)

Bramki: dla Liverpoolu - Yossi Benayoun (41);
dla Olympique - Maxime Gonalons (72), Cesar Delgado (90+1).