W niedzielnym spotkaniu na ławce trenerskiej lubinian zadebiutował Jan Urban, a dla Zagłębia pojedynek z Polonią był 700. spotkaniem rozegranym w ekstraklasie i równocześnie dobrą okazją do rehabilitacji po ubiegło tygodniowej porażce z Górnikiem Zabrze 1:5. Do meczu lubinianie przystąpili bez Grzegorza Bartczaka i Amera Osmanagica. Trener Polonii Theo Bos nie mógł natomiast skorzystać z kontuzjowanych Radka Mynara i Bruno.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już po siedmiu minutach mogli prowadzić 2:0. Doskonałych sytuacji nie wykorzystali jednak Łukasz Hanzel i Mouhamadou Traore. Po ich strzałach piłka o niespełna metr mijała prawy słupek bramki strzeżonej przez Sebastiana Przyrowskiego. Ataki lubinian przyniosły efekt dopiero w 13. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główce Csaby Horvatha piłka trafiła pod nogi Michała Stasiaka, który z czterech metrów nie dał szans rozpaczliwie interweniującemu bramkarzowi.

Cofnięta na własną połowę Polonia grała wolno i bez pomysłu. Nawet jeśli gościom udało się wyprowadzić atak i przenieść grę na połowę rywali, to w decydujących momentach brakowało im dokładności. Zagłębie grało natomiast coraz pewniej. Jeszcze przed przerwą szansę na podwyższenie prowadzenia mieli Plizga i Hanzel, ale bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Przyrowski.

Po zmianie stron tempo gry spadło, a gra toczyła się głównie w środku pola. Zagłębie nadal miało przewagę, a goście niemrawo atakowali. Serca lubińskich kibiców zabiły mocniej tylko raz, gdy w 81. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dusan Djokic. Serb uderzył jednak zbyt lekko i Przyrowski zdołał zatrzymać piłkę nogami.

Już w doliczonym czasie gry Polonia miała okazję na wyrównanie, ale po sporym zamieszaniu w polu karnym Bojan Isailovic zdołał wybić piłkę i Zagłębie odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Michał Stasiak (13).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Bartosz Rymaniak. Polonia Warszawa: Patryk Rachwał.

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 7 124.

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailovic - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Michał Stasiak, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski (77. Kamil Wilczek), Łukasz Hanzel, Damian Dąbrowski, Dawid Plizga, Dawid Abwo - Mouhamadou Traore (70. Duszan Djokic).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Jakub Tosik Dariusz Pietrasiak (68. Daniel Gołębiewski), Maciej Sadlok, Dorde Cotra - Adrian Mierzejewski, Tomasz Jodłowiec, Łukasz Trałka, Patryk Rachwał (46. Milos Adamovic), Euzebiusz Smolarek (46. Janusz Gancarczyk) - Artur Sobiech.