Jak poinformował Wiesław Bilski z Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, akt oskarżenia dotyczy ustawienia meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin, którego wynik (0:0) zapewnił dolnośląskiej drużynie awans do Pucharu UEFA.

Reklama

Na ławie oskarżonych zasiądą grający wówczas w Zagłębiu: Łukasz P., obecnie jeden z czołowych graczy reprezentacji i niemieckiego klubu Borussia Dortmund, były kadrowicz i zawodnik Legii Warszawa, a obecnie występujący w Turcji Maciej I., grający obecnie w... Cracovii Łukasz M., który również ma za sobą występy w drużynie narodowej, reprezentujący nadal barwy tego klubu Michał S., Dariusz J., obecnie zawodnik Wdy Świecie, i grający w Piaście Gliwice Michał Ch.

Oskarżeni zostali także byli gracze Cracovii: mający za sobą występy w reprezentacji Polski Paweł D. i Tomasz M., Sławomir O., Marcin B., Piotr B., Mateusz Rz., Tomasz W. i pośrednik Jarosław K.

Według ustaleń prokuratury, na pomysł sprzedania meczu piłkarzom Zagłębia Lubin wpadli ówcześni piłkarze Cracovii. Rywale mieli złożyć się po ponad 10 tys. zł. Łącznie przekazali 100 tys. zł łapówki.

12 z 14 oskarżonych chce dobrowolnie poddać się karze. "Dobrowolnie nie chcą poddać się karze jedynie Maciej I. i Paweł D." - powiedział Bilski. Pozostali są gotowi na karę od roku do 2 lat więzienia w zawieszeniu.

To już 16 akt oskarżenia dotyczący korupcji w polskim futbolu.