Kasa za „Mierzeja" przeznaczona zostanie na wypłaty pensji dla reszty zawodników Czarnych Koszul. Po sprzedaży pomocnika Polonii zastanawiano się, co Wojciechowski zrobi z otrzymanymi pieniędzmi. Jak zdradził Faktowi boss klubu, 21 milionów złotych, które otrzyma w trzech ratach (co pół roku), przeznaczy na bieżącą działalność klubu.

Reklama

"Z pierwszej raty, ośmiu milionów złotych, odliczając koszt transferów, które zrobiliśmy, zostaną mi dwa. Pokryją jedną wypłatę dla piłkarzy. Następną ratę będę miał w grudniu, z dwie wypłaty się załatwi" - wyjaśnia prezes.

Na pierwsze zgrupowanie Polonii w Grodzisku Wielkopolskim przyjedzie na testy czterech Nigeryjczyków poleconych przez znanego europejskiego menedżera, Piniego Zahaviego. Oni oraz Hiszpan Jose Verdu Nicolas „Toche" będą ewentualnie ostatnimi letnimi wzmocnieniami Czarnych Koszul.

"Więcej transferów nie będzie. Nie wolno całej nowej drużyny sprowadzać. Kolejne wzmocnienia zrobimy w grudniu. Pieniądze są przeznaczone na bieżące transfery i działalność. Może dzięki nim w tym sezonie będę musiał wyłożyć mniej z własnego funduszu" - dodaje szef klubu, który w klub od 2006 roku zainwestował już ponad 100 milionów złotych.

>>>Czytaj także: Byle boisko mieli równe