Poza tym "Niebiescy" wygrali z Polonią Bytom 4:0, Duklą Bańska Bystrzyca 2:1 i Ruchem Radzionków 3:1. Mimo dobrych wyników spotkań kontrolnych, trener Waldemar Fornalik tradycyjnie unika deklaracji, jaki będzie cel jego zespołu w rozgrywkach.

Reklama

Skład chorzowian latem wzmocnili: obrońca Igor Lewczuk (wypożyczony z Jagiellonii Białystok, grał ostatnio w Piaście Gliwice) i pomocnik Jakub Smektała (też z Piasta), który umowę z Ruchem podpisał już pół roku wcześniej. Z drużyną trenuje także obrońca Wisły Łukasz Burliga, który jest bliski wypożyczenia na sezon.

Po stronie strat są zawodnicy, którym skończyły się umowy: Grzegorz Bronowicki, Łukasz Derbich, Ariel Jakubowski, Michał Pulkowski, Marcin Zając.

Przedłużył za to kontrakt z Ruchem 36-letni Wojciech Grzyb, który zaczynał w Chorzowie karierę w 1993 roku a wrócił na "stare śmieci" w 2006. Jego życiowa partnerka, reprezentacyjna piłkarka ręczna Kinga Polenz, też została zawodniczką "Niebieskich".

Po sezonie chęć rozstania z klubem ogłosił słoweński pomocnik Andrej Komac, tyle, że po urlopie zmienił zdanie i wrócił na Śląsk. Nie porozumiał się z działaczami "przymierzany" do zespołu Łukasz Tymiński, który z Polonii Bytom trafił na drugi kraniec Polski - do Jagiellonii Białystok.

Chorzowianie formę na ekstraklasowe boje szykowali podczas dziesięciodniowego zgrupowania w Wiśle. Nie doszedł do skutku planowany krótki wypad na dwa sparingi do Niemiec.

Przedsezonowa prezentacja drużyny miała się odbyć w chorzowskim "Skansenie", ale organizatorów przestraszyły złowróżbne prognozy pogody i imprezę odwołano.

Klubowe finanse zostaną wsparte dwumilionową pożyczką, jaką postanowiła udzielić Ruchowi rada miasta Chorzowa. Na stronie internetowej kibiców zorganizowano ankietę, w której pytano o konieczność zorganizowania pikiety w związku ze złym - zdaniem twórców strony - zarządzaniem klubem. Przeważająca liczba głosujących poparła ten pomysł.