Łotewski piłkarz Artjom Rudniew powinien w nowym sezonie zastąpić Chorwata Mladena Petrica w zespole Bundesligi Hamburger SV - poinformował we dziennik "Hamburger Abendblatt".

Reklama

24-letni Rudniew jest najskuteczniejszym piłkarzem polskiej ekstraklasy, w tym sezonie strzelił 19 bramek. Prezes Lecha Poznań Karol Klimczak zapowiedział jednak w mediach, że po zakończeniu obecnych rozgrywek łotewski napastnik odejdzie z wielkopolskiego klubu, o ile pojawi się satysfakcjonująca oferta.

Rudniew prawdopodobnie zastąpi w składzie drużyny Bundesligi 31-letniego Petrica, który z kolei zamierza opuścić HSV (wygasa jego umowa).

Na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek Hamburger SV zajmuje "spadkowe", 16. miejsce. W sobotę, 31 marca, zagra na wyjeździe z plasującym się na ostatniej pozycji FC Kaiserslautern (Ariel Borysiuk, Jakub Świerczok).

Artjom Rudniew występuje w Lechu od sierpnia 2010 roku, w debiucie strzelił gola Widzewowi Łódź. Zasłynął m.in. hat trickiem w spotkaniu przeciwko Juventusowi Turyn w Lidze Europejskiej.

Reklama