Biszof będzie pełnił funkcję szefa spółki prowadzącej rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy od 1 września. Wcześniej był związany zawodowo m.in. z Kompanią Piwowarską, Telekomunikacją Polską i firmą Heineken. Brał udział w projektach sponsoringowych poświęconych sportowi (Orange Ekstraklasa, Lech Basket Liga). Ukończył studia na Stanford University oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada tytuł Master of Business Administration (MBA).

Reklama

Rusko kierował Ekstraklasą SA od listopada 2005 do 14 marca 2012 roku. Przedtem działał w sporcie żużlowym, m.in. był prezesem i wiceprezesem Atlasu Wrocław, a wcześniej wrocławskiej Sparty oraz członkiem Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

W styczniu 2007 roku na dwa tygodnie został kuratorem PZPN. Przede wszystkim działał jednak w biznesie. Pracował w Biurze Podróży i Turystyki "Almatur", był wicedyrektorem Przedsiębiorstwa Zagranicznego "Elvis", a na początku lat 90. związał się z Zygmuntem Solorzem. Początkowo został pełnomocnikiem Przedsiębiorstwa Zagranicznego "Solpol", następnie współtworzył i był dyrektorem generalnym oraz prezesem zarządu pierwszej prywatnej ogólnopolskiej telewizji "Polsat". Zasiadał także w jej radzie nadzorczej.