Podbeskidzie rozpoczęło mecz z Lechem od ataków. W pierwszych 20 minutach gospodarze dominowali. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia zmarnował w 21. minucie Ireneusz Jeleń, którego strzał z paru metrów był zbyt słaby. Poznaniacy kontrowali. W 23 minucie, po jednej z takich akcji, wywalczyli rzut rożny. Luis Henriquez dośrodkował na dalszy słupek, a tam Bartosz Ślusarski uwolnił się spod opieki obrońców i z najbliższej odległości skierował piłkę głową do siatki.

W 34. minucie gospodarze wyrównali. Chmiel wstrzelił piłkę w pole karne w kierunku Roberta Demjana. Ta, odbita od głowy bielskiego napastnika, poszybowała w górę, a następnie spadła wprost na nogę Słowaka, który przy całkowitej bierności obrońców i bramkarza Lecha zdobył bramkę przewrotką.

W doliczonym czasie pierwszej części sędzia Daniel Stefański ukarał czerwoną kartką Dariusza Pietrasiaka. Arbiter uznał, że bielski defensor faulował tuż przed linią pola karnego wychodzącego na czystą pozycję Gergo Lovrencsicsa.

W drugiej połowie grający w przewadze Lech spychał Podbeskidzie do defensywy. Bielszczanie dwukrotnie mogli jednak objąć prowadzenie. Obie, stuprocentowe sytuacje - w 60. i 64. minucie - zmarnował Jeleń. Najpierw, wbiegając w pole karne, zamiast strzelać źle podał do Demjana, a parę minut później jego uderzenie w sytuacji sam na sam minęło bramkę.

W 68. minucie drugą bramkę dla Lecha - po podaniu Aleksandra Toneva - zdobył Ślusarski. Strzelił z 16 metrów tuż przy słupku. Bramkarz był bez szans.

Gospodarze doskonałą szansę na wyrównanie zmarnowali w 70. minucie. Dynamicznie w pole karne gości wbiegł z piłką Kamil Adamek i został sfaulowany przez Kebbę Ceesaya. Jasmin Buric obronił rzut karny w wykonaniu Jelenia.

Siedem minut później było już 3:1 dla gości. Po dośrodkowaniu Ślusarskiego piłkę do siatki wpakował głową z 11 metrów Bartosz Bereszyński.

W 85. minucie Kamil Adamek zdobył głową kontaktową bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krzysztofa Króla.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Ślusarski (23-głową), 1:1 Robert Demjan (34), 1:2 Bartosz Ślusarski (68), 1:3 Bartosz Bereszyński (77-głową), 2:3 Kamil Adamek (85-głową).

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Damian Byrtek, Damian Chmiel; Lech Poznań: Mateusz Możdżeń. Czerwona kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Dariusz Pietrasiak (45+1-faul).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 3 300.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Damian Byrtek, Dariusz Pietrasiak, Krzysztof Król - Sebastian Ziajka, Matej Nather, Michal Piter-Bucko, Damian Chmiel (80. Fabian Pawela) - Ireneusz Jeleń (85. Liran Cohen), Robert Demjan (61. Kamil Adamek).

Lech Poznań: Jasmin Buric - Mateusz Możdżeń, Kebba Ceesay, Ivan Djurdjevic, Luis Henriquez - Rafał Murawski (83. Szymon Drewniak), Łukasz Trałka - Gergo Lovrencsics, Karol Linetty (73. Bartosz Bereszyński), Vojo Ubiparip (17. Aleksander Tonev) - Bartosz Ślusarski.