Pierwszego gola, w 24. minucie, strzelił Ireneusz Jeleń, kończąc szybką akcję i podanie Aleksandra Kwieka. Zaledwie 5 minut później na 2:0 podwyższył sam Kwiek, który celnie strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Do przerwy wynik nie zmienił się, a 6 minut po wznowieniu gry rezerwowy Bartłomiej Pawłowski strzałem z linii pola karnego pokonał Łukasza Skorupskiego.

W 64. minucie wynik meczu ustalił Adam Danch, który celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusza Magiery.

Mecz oglądało 3000 widzów, a trener Górnika, Adam Nawałka po raz setny poprowadził ten zespół z Zabrza w oficjalnym meczu.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3:1 (2:0)
Bramki: Ireneusz Jeleń (24), Aleksander Kwiek (29), Adam Danch (64) - Bartłomiej Pawłowski (51).
Żółte kartki: Mariusz Magiera - Łukasz Broź.
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).
Widzów: 3 000.
Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Paweł Olkowski, Adam Danch, Bartosz Kopacz, Mariusz Magiera - Prejuce Nakoulma (80. Bartosz Iwan), Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński, Wojciech Łuczak (81. Tomasz Zahorski) - Ireneusz Jeleń (70. Grzegorz Bonin).
Widzew Łódź: Maciej Krakowiak - Michał Płotka, Thomas Phibel, Dino Gavric, Łukasz Broź - Marcin Kaczmarek, Radosław Bartoszewicz (46. Mariusz Stępiński), Hachem Abbes (72. Veljko Batrovic), Sebastian Dudek, Denis Kramar (40. Bartłomiej Pawłowski) - Princewill Okachi.