Lech prowadził 1:0 po golu strzelonym w 36. minucie przez Szymona Pawłowskiego - pomocnik "Kolejorza" zaskoczył bramkarza gości płaskim strzałem z 15 metrów.

W drugiej połowie gospodarze strzelili trzy gole. W 75. minucie Łukasz Teodorczyk z bliska uzyskał drugie trafienie, asystował przy tej bramce niespełna 17-letni Dawid Kownacki. Trzecia bramka padła w 86. minucie, swojego drugiego gola w meczu strzelił Szymon Pawłowski, który trafił do siatki po świetnym podaniu Barryego Douglasa. W 90. minucie wynik ustalił Karol Linetty, a po raz drugi w tym meczu podaniem otwierającym drogę do bramki popisał się Dawid Kownacki.

>>>Lech - Piast 4:0. Zobacz gole

W tabeli ekstraklasy Lech awansował na czwarte miejsce, poznański zespół ma 40 punktów. Piast zajmuje 11. Pozycję, z dorobkiem 28 pkt.