Piłkarze Legii wystąpili w nietypowych koszulkach odnoszących się do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reklama

Spotkanie przy Łazienkowskiej toczyło się w szybkim tempie i obfitowało w zacięte pojedynki. To nie przekładało się jednak na sytuacje bramkowe, których w pierwszej połowie było niewiele. Na początku spotkania na bramkę Radosława Cierzniaka (w drugim meczu z rzędu zastąpił Arkadiusza Malarza) groźnie strzelał Christian Gytkjaer, ale minimalnie spudłował.

Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie. Sebastian Szymański popisał się prostopadłym podaniem, a Rafał Janicki nie sięgnął piłki i dopadł do niej Nagy. Węgierski pomocnik minął bramkarza Lecha i z ostrego kąta trafił do pustej bramki.

W końcówce pierwszej połowy świetną okazję do wyrównania zmarnował Joao Amaral. Próbował go dogonić Mateusz Wieteska, ale ostatecznie Portugalczyk spudłował.

Niespełna dwie minuty po przerwie mistrzowie Polski mogli podwyższyć prowadzenie. Po wyrzucie z autu Artura Jędrzejczyka, główkował Wieteska, ale piłka trafiła w poprzeczkę, a po dobitce Cafu trafiła w ręce Matusa Putnocky’iego.

W 54. minucie Nagy padł w polu karnym gości, w momencie kiedy próbował oddać strzał. Sędzia Daniel Stefański w pierwszej chwili podyktował rzut karny. Po skorzystaniu z systemu VAR zmienił jednak swoją decyzję.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć oba zespoły miały okazje na zdobycie bramki. W 65. minucie na jednej z trybun tzw. Żylecie odpalone zostały zakazane na stadionach race świetlne.

Legia Warszawa – Lech Poznań 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Dominik Nagy (31)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Carlitos, Artur Jędrzejczyk, Andre Martins. Lech Poznań: Vernon De Marco
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów: 26 264
Legia Warszawa: Radosław Cierzniak - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Adam Hlousek - Michał Kucharczyk, Domagoj Antolic (90. Andre Martins), Cafu, Sebastian Szymański (74. Miroslav Radovic), Dominik Nagy – Carlitos (72. Jose Kante)
Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Cywka, Rafał Janicki, Thomas Rogne (78. Dimitrios Goutas), Vernon De Marco - Joao Amaral, Łukasz Trałka (63. Maciej Gajos), Darko Jevtic (63. Paweł Tomczyk), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak - Christian Gytkjaer