Pokażemy najlepsze mecze ostatnich 11 kolejek ekstraklasy. Jest to możliwe na mocy zakupienia sublicencji od dotychczasowego posiadacza praw, czyli nc+. Zaczynamy już w niedzielę 31 marca superhitem polskiej ekstraklasy Wisła Kraków - Legia Warszawa o godz. 18. na TVP2 i TVP Sport - powiedział prezes TVP.

Reklama

Dodał, że drugim transmitowanym meczem na antenie TVP1 i TVP Sport będzie w środę 3 kwietnia o 20.30 będzie mecz Legii z Jagiellonią Białystok.

W trakcie briefingu prasowego Kurski przypomniał także, że na antenach TVP będą transmitowane kolejne dwa sezony piłkarskiej ekstraklasy - po jednym spotkaniu z każdej z 37 kolejek edycji 2019/20 i 2020/21.

Ekstraklasa zobowiązała się, że tak będzie dostosowywać godziny rozpoczęcia meczów, żeby ten topowy mecz danej kolejki pasował nam idealnie do ramówki, czyli, żeby to była albo niedziela - 17.30, albo sobota - 17.30. Wtedy my idealnie zdążamy, żeby np. przed +Wiadomościami+ skończył się mecz ekstraklasy - tłumaczył.

Reklama

Zgodnie z podpisanym w grudniu kontraktem na sprzedaż praw telewizyjnych do piłkarskiej ekstraklasy, przez dwa lata od sezonu 2019/20 wszystkie 296 meczów będzie transmitowane przez nc+, a TVP pokaże 37 - po jednym spotkaniu z każdej kolejki. Ma to być 12 meczów tzw. pierwszego, 12 drugiego i 13 trzeciego wyboru.