W 2020 roku piłkarze wrócą na ligowe boiska 7 lutego, natomiast kończącą część zasadniczą 30. kolejkę zaplanowano na 11 kwietnia.

Później drużyny utworzą dwie ośmiozespołowe grupy - mistrzowską i spadkową. Ich dotychczasowy dorobek, podobnie jak w poprzednim sezonie, nie będzie dzielony na pół, a zachowany na dodatkowe siedem spotkań - po jednym z każdym z rywali z grupy - w rundzie finałowej. Mistrz Polski będzie znany najpóźniej 23 maja.

Terminarz rundy jesiennej ekstraklasy piłkarskiej:

1. kolejka - 19-22 lipca

19 lipca, piątek Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok (18.00) ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk (20.30) 20 lipca, sobota Raków Częstochowa - Korona Kielce (15.00, w Bełchatowie) Wisła Kraków - Śląsk Wrocław (17.30) Piast Gliwice - Lech Poznań (20.00) 21 lipca, niedziela KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia (15.00) Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (17.30) 22 lipca, poniedziałek Wisła Płock - Górnik Zabrze (18.00)

2. kolejka - 26-29 lipca

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa Lechia Gdańsk - Wisła Kraków Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin Śląsk Wrocław - Piast Gliwice Korona Kielce - Legia Warszawa Lech Poznań - Wisła Płock Cracovia - ŁKS Łódź Pogoń Szczecin - Arka Gdynia

3. kolejka - 2-5 sierpnia

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław Wisła Płock - Lechia Gdańsk Arka Gdynia - Korona Kielce Wisła Kraków - Górnik Zabrze Piast Gliwice - Pogoń Szczecin Raków Częstochowa - Cracovia ŁKS Łódź - Lech Poznań KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

4. kolejka - 9-12 sierpnia

Lech Poznań - Śląsk Wrocław Wisła Płock - Legia Warszawa Cracovia - Korona Kielce Pogoń Szczecin - Wisła Kraków Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ŁKS Łódź - Piast Gliwice KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia Górnik Zabrze - Raków Częstochowa

5. kolejka - 16-19 sierpnia Wisła Kraków - ŁKS Łódź Korona Kielce - Pogoń Szczecin Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin Śląsk Wrocław - Cracovia Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk Arka Gdynia - Lech Poznań Piast Gliwice - Wisła Płock

6. kolejka - 23-26 sierpnia

Cracovia - Arka Gdynia KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław Raków Częstochowa - Lech Poznań Pogoń Szczecin - Wisła Płock ŁKS Łódź - Legia Warszawa Górnik Zabrze - Korona Kielce

7. kolejka - 30 sierpnia - 1 września

Legia Warszawa - Raków Częstochowa Korona Kielce - Jagiellonia Białystok Arka Gdynia - Górnik Zabrze Piast Gliwice - Lechia Gdańsk Wisła Płock - ŁKS Łódź Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin Lech Poznań - Cracovia Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

8. kolejka - 13-16 września

Lechia Gdańsk - Lech Poznań Cracovia - Piast Gliwice KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa Korona Kielce - Wisła Kraków Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź Raków Częstochowa - Arka Gdynia

9. kolejka - 20-22 września

Wisła Płock - Wisła Kraków Piast Gliwice - Raków Częstochowa Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin Lechia Gdańsk - Korona Kielce ŁKS Łódź - Arka Gdynia Lech Poznań - Jagiellonia Białystok Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze Cracovia - Legia Warszawa

10. kolejka - 27-30 września

KGHM Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź Górnik Zabrze - Lech Poznań Arka Gdynia - Piast Gliwice Legia Warszawa - Lechia Gdańsk Raków Częstochowa - Wisła Płock Wisła Kraków - Cracovia Korona Kielce - Śląsk Wrocław Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin

11. kolejka - 4-6 października

Lech Poznań - Wisła Kraków Cracovia - Górnik Zabrze Piast Gliwice - Legia Warszawa Wisła Płock - Arka Gdynia Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin ŁKS Łódź - Korona Kielce Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

12. kolejka - 18-21 października

Jagiellonia Białystok - Cracovia KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin Górnik Zabrze - ŁKS Łódź Arka Gdynia - Lechia Gdańsk Korona Kielce - Wisła Płock Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław Wisła Kraków - Piast Gliwice Legia Warszawa - Lech Poznań

13. kolejka - 25-27 października

ŁKS Łódź - Raków Częstochowa Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin Wisła Płock - Jagiellonia Białystok Legia Warszawa - Wisła Kraków Cracovia - Pogoń Szczecin Śląsk Wrocław - Arka Gdynia Piast Gliwice - Korona Kielce

14. kolejka - 2-4 listopada

Cracovia - Lechia Gdańsk Arka Gdynia - Legia Warszawa Raków Częstochowa - Wisła Kraków Górnik Zabrze - Piast Gliwice Pogoń Szczecin - Lech Poznań Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin Śląsk Wrocław - Wisła Płock Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź

15. kolejka - 8-10 listopada

Legia Warszawa - Górnik Zabrze Lech Poznań - Korona Kielce Wisła Kraków - Arka Gdynia Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin Wisła Płock - Cracovia Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa

16. kolejka - 22-25 listopada

Górnik Zabrze - Wisła Płock Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin Pogoń Szczecin - Legia Warszawa Śląsk Wrocław - Wisła Kraków Lech Poznań - Piast Gliwice Korona Kielce - Raków Częstochowa Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia

17. kolejka - 29 listopada-1 grudnia

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze Legia Warszawa - Korona Kielce ŁKS Łódź - Cracovia Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok Arka Gdynia - Pogoń Szczecin Wisła Płock - Lech Poznań Piast Gliwice - Śląsk Wrocław

18. kolejka - 6-8 grudnia

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa Pogoń Szczecin - Piast Gliwice Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin Korona Kielce - Arka Gdynia Lech Poznań - ŁKS Łódź Lechia Gdańsk - Wisła Płock Górnik Zabrze - Wisła Kraków Cracovia - Raków Częstochowa

19. kolejka - 13-15 grudnia

Piast Gliwice - ŁKS Łódź Wisła Kraków - Pogoń Szczecin Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk Legia Warszawa - Wisła Płock Arka Gdynia - KGHM Zagłębie Lubin Raków Częstochowa - Górnik Zabrze Śląsk Wrocław - Lech Poznań Korona Kielce - Cracovia

20. kolejka - 20-21 grudnia

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok Lech Poznań - Arka Gdynia ŁKS Łódź - Wisła Kraków Pogoń Szczecin - Korona Kielce Wisła Płock - Piast Gliwice Cracovia - Śląsk Wrocław Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa