Nando musiał opuścić boisko w 30. minucie za faul na Portugalczyku Andre Martinsie. Gdynianie przegrali 0:1 i spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Decyzją Komisji Ligi Hiszpan został zdyskwalifikowany na dwa spotkania, a to oznacza, że nie zagra w wyjazdowych konfrontacjach – w sobotę w Krakowie z Wisłą oraz po przerwie na mecze reprezentacji w inauguracyjnym meczu rundy rewanżowej w Białymstoku z Jagiellonią.

Dla żółto-niebieskich, którzy nie wygrali w ekstraklasie pięciu ostatnich potyczek (wywalczyli w nich tylko dwa punkty), szczególne znaczenie ma pierwsze spotkanie, bowiem "Biała Gwiazda" plasuje się na 16. pozycji i ma tylko punkt więcej. Zresztą krakowianie legitymują się jeszcze gorszą passą od Arki, bo przegrali sześć kolejnych ligowych meczów.

Absencja Nando to nie jedyny problem kadrowy trenera gdyńskiej drużyny. Aleksandar Rogic nie mógł bowiem ostatnio skorzystać z kilku kontuzjowanych piłkarzy – na tej liście znaleźli się obrońcy Frederik Helstrup i Luka Maric, pomocnicy Marcin Budziński, Michał Kopczyński, Adam Deja, Santi Samanes i Mateusz Młyński oraz napastnik Fabian Serrarens.

Serbski szkoleniowiec zapewnia jednak, że po przerwie na reprezentację większość z nich powinna być gotowa do gry. Dłuższa przerwa czeka tylko Kopczyńskiego i Samanesa.