Stolarczyk trenerem "Białej Gwiazdy" został 18 czerwca 2018 roku. W poprzednim sezonie prowadzona przez niego drużyna zajęła dziewiąte miejsce. Uznać to należy za sukces, gdyż klub w tym czasie przeżywał ogromne problemy organizacyjno-finansowe. Piłkarze nie kilka miesięcy nie otrzymywali pensji, a zimą z drużyny odeszło kilku kluczowych piłkarzy.

Reklama

W obecnych rozgrywkach jeszcze bardziej osłabiona Wisła spisywała się fatalnie. Po piętnastu kolejkach ma na swoim koncie zaledwie jedenaście punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, po serii siedmiu kolejnych porażek. "Biała Gwiazda" odpadła także w pierwszej rundzie Pucharu Polski, przegrywając 1:2 z drugoligowymi Błękitnymi Stargard.

W sumie Stolarczyk prowadził Wisłę w 52 ligowych meczach, w których zdobyła 60 punktów. Odniosła 17 zwycięstw, poniosła 26 porażek i 9 razy zremisowała.

Według nieoficjalnych jeszcze informacji następcą Stolarczyka ma zostać Artur Skowronek. 37-letni szkoleniowiec ostatnio pracował w pierwszoligowej Stali Mielec, ale został zwolniony 22 września. Władzom klubu nie podobało się, że prowadził negocjacje w sprawie angażu z Zagłębiem Lubin.

Skowronek do tej pory dwukrotnie pracował w klubach ekstraklasy – sezonie 2012/13 w Pogoni Szczecin i wiosną 2014 roku w Widzewie Łódź, z którym zajął piętnaste, spadkowe miejsce.

Był też szkoleniowcem: Ruchu Radzionków, GKS-u Katowice, Polonii Bytom, Olimpii Grudziądz i Wigier Suwałki.

W najbliższej kolejce ekstraklasy Wisła zagra 24 listopada ze Śląskiem we Wrocławiu.