„W tym meczu padnie kilka bramek, bo oba zespoły grają ofensywnie i oba będą chciały wygrać” – mówił przed spotkaniem trener Pogoni Kosta Runjaic.

Nie pomylił się. Jego zespół zagrał najlepszy mecz w sezonie i pewnie zwyciężył z Legią.

Pierwsi szansę bramkową mieli jednak legioniści, ale w 5 min. Jarosław Niezgoda z ostrego kąta spróbował dogrywać wzdłuż bramki i nie trafił na żadnego z kolegów z drużyny.

W 15 min. fatalnego błędu Igora Lewczuka nie zdołał wykorzystać Adam Buksa. Wypuszczajęc sobie za daleko piłkę i dając szanse interwencji Radosławowi Majeckiemu.

W 37 min. po rzucie rożnym Stipica z trudem wybił piłkę po bardzo mocnym strzale Marko Vesovicia z dystansu. Gospodarze wyprowadzili szybką akcję. Zvonimir Kożulj dograł w pole karne do Buksy, który ograł najpierw Mateusza Wieteskę, a potem strzelił nie do obrony.

Trwa ładowanie wpisu

Nic dziwnego, że po tak straconym golu Wieteska po przerwie pozostał w szatni, a trener Aleksandar Vukovic przestawił zespół na grę trójką w obronie.

Legioniści szybko chcieli odrobić straty. Natarli od pierwszego gwizdka po przerwie. Kilka pierwszych ich akcji zostało zablokowanych, a w 57 min. Paweł Wszołek uciekł obrońcom gospodarzy, ale przegrał pojedynek sam na sam ze Stipicą.

Po kwadransie naporu gości, Portowcy znów zaczęli wypracowywać sobie akcje. Pierwszą w 65. min miał Srdjan Spiridonovic, którego ostry strzał obronił Majecki. Chwilę później doskonałą interwencją po strzale z rzutu wolnego po strzale Waleriana Gwilii popisał się Stipica. Piłka trafiła na lewą stroną boiska do Buksy, który 40 metrowym podaniem zagrał na nogę Spiridinovica. Austriak zauważył, że Majecki jest źle ustawiony i niczym profesor go przelobował.

Pięć minut później gospodarze prowadzili już 3:0. W polu karnym Sebastiana Kowalczyka sfaulował Artur Jędrzejczyk, sędzia Bartosz Frankowski po analizie VAR wskazał na rzut karny, którego pewnie wykorzystał Buksa.

W 82 min. straty zmniejszył Jarosław Niezgoda dobijając z bliska piłkę odbitą przez Stipicę po strzale Michała Karbownika.

Później jednak gospodarze mogli strzelić kolejne bramki i zwyciężyć znacznie wyżej.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Adam Buksa (38), 2:0 Srdjan Spiridonovic (68), 3:0 Adam Buksa (73-karny), 3:1 Jarosław Niezgoda (82)
Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Hubert Matynia, Kostas Triantafyllopoulos. Legia Warszawa: Andre Martins
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
Widzów: 3 739
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - David Stec, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Adam Frączczak (61. Santeri Hostikka), Zvonimir Kozulj, Tomas Podstawski, Sebastian Kowalczyk, Srdjan Spiridonovic (86. Damian Dąbrowski) - Adam Buksa
Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska (46. Michał Karbownik), Artur Jędrzejczyk - Paweł Wszołek (66. Jose Kante), Walerian Gwilia, Andre Martins, Luquinhas (75. Salvador Agra), Arvydas Novikovas - Jarosław Niezgoda