49-letni Probierz przejmie Bruk-Bet po Waldemarze Piątku, który prowadził drużynę jako tymczasowy trener w ostatnim, przegranym 0:3, meczu ubiegłego roku z Wisłą Kraków.

Reklama

Wcześniej szkoleniowcem "Słoni" przez prawie dwa lata był Mariusz Lewandowski, który wprowadził drużynę do ekstraklasy.

Probierz to jeden z najbardziej doświadczonych trenerów w Polsce. Pracę szkoleniową rozpoczął w 2005 roku w Polonii Bytom. Potem prowadził: Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk. Pracował także w greckim Arisie Saloniki.

Od 23 czerwca 2017 roku do 9 listopada ubiegłego roku był trenerem Cracovii, gdzie pełnił jednocześnie funkcję wiceprezesa ds. sportowych. Z krakowskim klubem rozstał się 9 listopada po przegranych 0:1 derbach z Wisłą.

Reklama

Jego największe sukcesy to dwukrotne zdobycie Pucharu Polski z Jagiellonią (2010) i Cracovią (2020). W sezonie 2016/17 wywalczył z Jagiellonią wicemistrzostwo Polski.

Bruk-Bet zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Ma jednak do rozegrania zaległy mecz z Legią Warszawa. W pierwszym ligowym spotkaniu pod kierunkiem Probierza ekipa z Niecieczy zmierzy się 4 lutego z Jagiellonią.