Poszukiwania napastnika trwają

Podopieczni Dawida Szwargi po pierwszej części sezonu zajmują czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy z dziewięcioma punktami straty do prowadzącego Śląska Wrocław.

Reklama

Obronić mistrzowski tytuł na wiosnę nie będzie łatwo. W osiągnięciu tego celu na pewno pomógłby snajper z prawdziwego zdarzenia, a takiego w Częstochowie jak nie było tak nie ma.

Oczekiwania piłkarza mogą przerosnąć możliwości klubu

To jednak może się w najbliższej przyszłości zmienić. Na celowniku częstochowskiego klubu znalazł się Adrian Grbic - informuje serwis "WP SportoweFakty".

Dziewięciokrotny reprezentant Austrii obecnie gra w barwach FC Lorient. Francuski klub w 2020 roku za transfer tego piłkarza zapłacił aż 9 milionów euro. 27-latek jednak nie spełnia oczekiwań i jego obecny pracodawca chce go wypożyczyć, najchętniej z opcją wykupu.

O ile z Francuzami Raków może znaleźć wspólny język, to trudniej będzie dogadać się z samym piłkarzem. Grbić liczy na pensję na poziomie stu tysięcy euro miesięcznie. Taka suma przerasta możliwości Rakowa, ale być może zawodnik obniży swoje finansowe oczekiwania.