Jak przypomniano na stronie Śląska, urodzony 28 września 2006 roku Borys trafił do Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław w wieku siedmiu lat i jest jednym z jej najzdolniejszych wychowanków. Przechodził przez kolejne szczeble struktury szkoleniowej w klubie.

Reklama

To jeden z najmłodszych piłkarzy, którzy kiedykolwiek zadebiutowali w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. W dniu debiutu z Górnikiem Zabrze w sezonie 2021/22 miał 15 lat, 7 miesięcy i 23 dni, czym ustanowił klubowy rekord. Do tej pory uzbierał na koncie dziesięć spotkań w pierwszej drużynie WKS - dodano.

Borys był jednym z filarów kadry U-17, która w 2023 roku doszła do półfinału mistrzostw Europy, a kilka miesięcy później wystąpiła w mistrzostwach świata (biało-czerwoni odpadli tam po fazie grupowej).

Latem, jak przypomniał Śląsk, piłkarz przedłużył kontrakt z wrocławskim klubem do czerwca 2026 roku, ale teraz przechodzi na zasadzie transferu definitywnego do KVC Westerlo. Nie ujawniono szczegółów finansowych. Poinformowano jednak, że Śląsk zagwarantował sobie również "dość duży procent od następnego transferu".