17-latek z golem w debiucie

Iwańczyk jest wychowankiem Legii Warszawa. Przy Łazienkowskiej nie dostał szansy debiutu w pierwszej drużynie. 17-latek przeniósł się do Łodzi i na pewno nie żałuje tego ruchu.

Mecz z Zagłębiem rozpoczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 73. minucie, a w doliczonym czasie gry umieścił głową piłkę w siatce gospodarzy. Dla 17-latka była to debiut na boiskach Ekstraklasy.

Zagłębie sezon zakończy na 8. miejscu

Wcześniej dwa gole strzelili piłkarze Zagłębia. Najpierw w 7. minucie prowadzenie "Miedziowym" dał Dawid Kurminowski.

Natomiast w 58. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Grzybek.

Dzięki kompletowi zdobytych punktów Zagłębie niezależnie od wyników w ostatniej kolejce na pewno rozgrywki zakończy na 8. pozycji. ŁKS natomiast już dużo wcześniej pożegnał się z Ekstraklasą.

KGHM Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Dawid Kurminowski (7), 2:0 Mateusz Grzybek (58), 2:1 Aleksander Iwańczyk (90+5-głową)
Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Kacper Chodyna; ŁKS Łódź: Dani Ramirez, Antoni Młynarczyk, Artemijus Tutyskinas, Oskar Koprowski. Czerwona kartka za drugą żółtą – KGHM Zagłębie Lubin: Kacper Chodyna (83)
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)
Widzów: 4857
KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis – Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek - Kacper Chodyna, Damian Dąbrowski, Marek Mróz (78. Marko Poletanovic), Tomasz Makowski (90+4. Bartłomiej Kłudka), Mateusz Wdowiak (61. Tomasz Pieńko) - Dawid Kurminowski (78. Juan Munoz)
ŁKS Łódź: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Rahil Mammadov, Levent Gulen, Artemijus Tutyskinas - Bartosz Szeliga, Dani Ramirez (73. Aleksander Iwańczyk), Pirulo (85. Engjell Hoti), Andrien Louveau (67. Oskar Koprowski), Piotr Głowacki (67. Antoni Młynarczyk) - Piotr Janczukowicz (46. Kay Tejan)