Mecz nie dostarczył wielu emocji. Zwłaszcza w pierwszej części gry kibice mogli czuć się mocno zawiedzeni tym widzieli na boisku. Brakowało składnych akcji, a piłka po strzałach graczy obu zespołów najczęściej leciała daleko od celu.

Kochalski uratował Stal przed porażką

Jedyną godną odnotowania sytuacją przed przerwą był strzał z przewrotki Alexandera Gorgona. Zawodnik Pogoni trafił jednak w stojącego przed nim Berta Esselinka.

Trochę ciekawiej zrobiło się w drugiej połowie. W 54. minucie Stal przed utratą gola po strzałach Adriana Przyborka i Linusa Wahlqvista uratował Mateusz Kochalski.

Później bramkarz gospodarzy wygrał też pojedynek z Kamilem Grosickim i popisał się kapitalną interwencją przy uderzeniu Benedikta Zecha.

Podium nie dla Pogoni

Remis 0:0 oznacza bardziej, że Pogoń straciła dwa punkty niż zyskała jeden. Na kolejkę przed końcem rozgrywek "Portowcy" są na siódmym miejscu w tabeli i o podium mogą już zapomnieć.

Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0:0
Żółta kartka – Stal Mielec: Ilja Szkurin; Pogoń Szczecin: Danijel Loncar
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 6 353
Stal Mielec: Mateusz Kochalski – Bert Esselink, Mateusz Matras, Maksymilian Pingot – Alvis Jaunzems, Piotr Wlazło, Matthew Guillaumier, Krystian Getinger – Maciej Domański (82. Mateusz Stępień), Ilja Szkurin (90+2. Łukasz Wolsztyński), Igor Strzałek (60. Koki Hinokio)
Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru – Linus Wahlqvist (57. Leo Borges), Benedikt Zech, Danijel Loncar, Kacper Smoliński (57. Mariusz Malec) – Marcel Wędrychowski (67. Wahan Biczachczjan), Fredrik Ulvestad, Adrian Przyborek (84. Patryk Paryzek), Alexander Gorgon, Kamil Grosicki – Efthymis Koulouris