W budżecie Legii na zakup nowych zawodników przeznaczono ponad 2 mln euro. Nowi piłkarze mają pojawić się w każdej formacji. Dwa transfery są już pewne. Na Łazienkowską trafią Claude Goncalves, który po wygaśnięciu kontraktu rozstał się z Łudogorcem Razgrad i wypożyczony z Fortalezy Luquinhas.

Reklama

Legia szuka nowego napastnika

Na tym nie koniec. Priorytetem jest sprowadzenie napastnika. Do tej pory w mediach przewinęło się kilka kandydatur. Dziennikarze łączyli z Legią Bruno Duarte z portugalskiego Farense, a wspominano też o Killianie Corredorze z Rodez AF, Eriku Exposito ze Śląska Wrocław i Benjaminie Kallmanie z Cracovii Kraków.

Teraz na liście potencjalnych celów transferowych pojawił się David Widlarz. Piłkarz urodzony w 2005 roku w minionym sezonie był najlepszym strzelcem Bayeru Leverkusen U-19. W 27. meczach strzelił 10 goli i zaliczył 4 asysty.

Reprezentant Polski do lat 18 i 19 od 1 lipca będzie wolnym zawodnikiem, więc Legia nie będzie musiała płacić sumy odstępnego. Ale ściągnąć młodego zawodnika do stolicy nie będzie łatwo, bo interesują się nim również inne zespoły.

Jak informuje serwis weszlo.com zatrudnić Widlarza chcą też Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Raków Częstochowa i Jagiellonia Białystok. Zainteresowane są też belgijskie K.A.S. Eupen i szwedzkie IFK Norrkoping oraz kluby z Włoch.