Kalinic chce dokonać wielkich zmian. Ich celem ma być przerwanie dominacji Dinama Zagrzeb, które w zakończonym sezonie po raz siódmy z rzędu zdobyło mistrzostwo Chorwacji.

Marek Papszun na liście życzeń Hajduka Split

Nowy dyrektor Hajduka szuka przed wszystkim trenera, który zaprowadzi w drużynie dyscyplinę i "zagoni" piłkarzy do ciężkiej pracy.

Reklama

36-letni Chorwat potencjalnego kandydata znalazł w Polsce. Według informacji, które przekazał w mediach społecznościowych Łukasz Gikiewicz Kalinic przyleciał do naszego kraju, bo na jego celowniku znalazł się Marek Papszun.

49-letni szkoleniowiec od roku przebywał na bezrobociu, ale kilkanaście dni temu podpisał kontrakt z Rakowem Częstochowa, z którym w sezonie 2022/2023 zdobył mistrzowski tytuł.

Co ciekawe Papszun w swojej nowej umowie z Rakowem zawarł klauzulę o możliwości wcześniejszego rozwiązania kontraktu, jeśli dostałby interesującą ofertę pracy.

Kalinic zainteresowany jest też Erikiem Exposito. Hiszpan w zakończonym niedawno sezonie Ekstraklasy sięgnął po koronę króla strzelców. Umowa Hiszpana ze Śląskiem Wrocław kończy się z końcem czerwca i od 1 lipca piłkarz stanie się wolnym zawodnikiem, za którego nie trzeba będzie płacić sumy odstępnego.