Piątek trafił do siatki w doliczonym czasie pierwszej połowy głową, wykorzystując dośrodkowanie Serdara Gurlera z lewego skrzydła.

Pogormcy Wisły pokonali drużynę Piątka

Goście objęli prowadzenie w 43. minucie, gdy precyzyjnym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Louis Schaub.

Na początku drugiej połowy Schaub zdobył drugiego gola dla Rapidu, który wyrzucił za burtę Wisłę Kraków w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy (2:1 i 6:1). W ósmej doliczonej minucie drugiej połowy Piątek oddał jeszcze groźny strzał z dystansu, ale bramkarz rywali poradził sobie z tym uderzeniem i wynik już się nie zmienił.

W czwartek do gry przystąpią Legia i Jagiellonia

W drugim środowym meczu Vitoria Guimaraes pokonała u siebie NK Celje 3:1.

Pozostałe spotkania 1. kolejki zostaną rozegrane w czwartek. W fazie ligowej występują dwa polskie kluby: Legia Warszawa podejmie Betis Sewilla o 18.45, a mistrz kraju Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z FC Kopenhaga o 21.

Nowa formuła Ligi Konferencji

Od tego sezonu nie ma już fazy grupowej, którą zastąpiła faza ligowa. Każdy z 36 klubów rozegra po sześć spotkań - trzy u siebie i trzy na wyjeździe. Wszystkie drużyny zostaną sklasyfikowane w jednej, wspólnej tabeli.

Zespoły z miejsc 1-8 zakwalifikują się bezpośrednio do 1/8 finału, a te z lokat 9-24 o awans do tej rundy powalczą w barażach.