Legia udanie rozpoczęła fazę ligową Ligi Konferencji. Na inaugurację zespół ze stolicy pokonał przy Łazienkowskiej faworyzowany Betis Sewilla 1:0.

Wymarzony początek Legii

W drugiej kolejce poprzeczka przed legionistami była znacznie niżej zawieszona. TSC Backa Topola to obecnie dopiero dziewiąty zespół serbskiej ekstraklasy. W pierwszym meczu fazy zasadniczej Ligi Konferencji czwartkowi rywale Legii przegrali w Kazachstanie z Astaną 0:1.

Mecz bardzo dobrze zaczął się dla podopiecznych Goncalo Feio. Legia już w 11. minucie objęła prowadzenie. Szybką akcję skutecznie wykończył Bartosz Kapustka.

Legia drugi cios zadała tuż po przerwie

Po strzeleniu gola goście oddali inicjatywę gospodarzom, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Legii czekającej na dogodną okazję do podwyższenia wyniku.

Taka nadarzyła się tuż po przerwie. W 47. minucie Luquinhas z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki serbskiego zespołu.

Feio dał szanse zmiennikom

Piłkarze Legii nie spoczęli na laurach i nie zadowolili się dwubramkowym prowadzeniem. W 62. minucie było 3:0. Idealne podanie Rubena Vinagre wzdłuż bramki gospodarzy na gola zamienił Kacper Chodyna.

Po zdobyciu trzeciej bramki Legia spokojnie kontrolowała wydarzenia na boisku, a jej trener zaczął dokonywać zmian w swoim zespole. Feio chciał dać odpocząć kilku piłkarzom przed niedzielną rywalizacją w Ekstraklasie z GKS Katowice.

TSC Backa Topola dopiero w samej końcówce miała okazje do strzelenia honorowego gola. W obu przypadkach jednak fantastycznymi interwencjami popisał się Kacper Tobiasz.

Radość zawodników Legii Warszawa po bramce strzelonej na 0:1 podczas meczu fazy ligowej piłkarskiej Ligi Konferencji w Nowym Sadzie z FK TSC Backa Topola / PAP / Leszek Szymański
Zawodnik Legii Warszawa Bartosz Kapustka podczas meczu fazy ligowej piłkarskiej Ligi Konferencji w Nowym Sadzie z FK TSC Backa Topola / PAP / Leszek Szymański
Zawodnik Legii Warszawa Paweł Wszołek (P) i Vukasin Krstic (L) z FK TSC Backa Topola podczas meczu fazy ligowej piłkarskiej Ligi Konferencji w Nowym Sadzie / PAP / Leszek Szymański
Zawodnik Legii Warszawa Radovan Pankov (P) podczas meczu fazy ligowej piłkarskiej Ligi Konferencji w Nowym Sadzie z FK TSC Backa Topola / PAP / Leszek Szymański