Barcelona zagwarantowała sobie już wcześniej awans do 1/8 finału i w najbliższym spotkaniu większość zawodników z podstawowej jedenastki będzie odpoczywać. Wyjątkiem jest Messi, który znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Reklama

Leo odpoczywał w ubiegłym tygodniu, gdy rywalizowaliśmy w Pucharze Króla. Poza tym wszyscy dobrze wiemy, że on zawsze chce grać - powiedział na konferencji prasowej trener "Barcy" Tito Vilanova.

Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że wiele osób z niecierpliwością oczekuje, kiedy Messi wyrówna rekordowe osiągnięcie Muellera z 1972 roku.

Musimy do tego jednak podchodzić tak spokojnie, jak to tylko możliwe. On pali się do gry i uważam, że radzi sobie z tym, co się wokół niego dzieje, bardzo dobrze - podkreślił.

W ekipie gospodarzy zabraknie m.in. Andresa Iniesty, Xaviego, Javiera Mascherano, Pedro, Jordiego Alby i Cesca Fabregasa. Zostaną oni zastąpieni przez piłkarzy z drugiego zespołu.

Mamy kilku wracających po kontuzjach graczy oraz grupę młodych zawodników. Chcemy zobaczyć, jak się zaprezentują. To profesjonaliści i jestem pewny, że nie zabraknie im motywacji - zaznaczył Vilanova.

Barcelona, z kompletem punktów, jest liderem grupy G. Benfica, podobnie jak Celtic Glasgow, zgromadziła siedem punktów i wciąż walczy o awans do kolejnej fazy LM. Początek spotkania w Barcelonie w środę o godz. 20.45.