W pierwszym meczu na Borussia zremisowała na wyjeździe 0:0. W rewanżu w 25. minucie straciła pierwszego gola. Do wyrównania jeszcze przed przerwą po przepięknej zespołowej akcji doprowadził Robert Lewandowski. Gospodarze dostali wiatru w skrzydła i wydawało się, że kolejne gole dla nich są tylko kwestią czasu. Jednak piłkarze BVB marnowali nawet najlepsze okazje.

To się na nich zemściło w 82. minucie. Do ich siatki trafił Elliseu, choć trzeba zaznaczyć, że gracz zespołu gości był chyba na spalonym. W tym momencie Borussia do awansu potrzebowała dwóch bramek. Część kibiców drużyny z Dortmundu zaczęła opuszczać stadion nie wierząc, że ich ulubieńcy są wstanie wygrać ten mecz. Jednak w doliczonym czasie gry gospodarze dokonali cudu. W ciągu dwóch minut strzelili dwa gole i tym samym awansowali do półfinału.

>>>Borussia - Malaga 3:2. Zobacz gole

W drugim wtorkowym meczu Real Madryt przegrał w Stambule z Galatasaray 2:3, ale w pierwszym meczu wygrał 3:0 i to "Królewscy" zagrają w kolejnej rudzie Champions League.

>>>Galatasaray - Real 3:2. Zobacz gole